تماس : 021.66921684 - 09032127211

وسنه
وسنه - بک لینک - رپورتاژ آگهی » دسته‌بندی نشده » چگونه ای پی اختصاصی و گواهی اس اس ال بر رتبه بندی موتور های جستجو تاثیر می گذارد

چگونه ای پی اختصاصی و گواهی اس اس ال بر رتبه بندی موتور های جستجو تاثیر می گذارد

چگونه ای پی اختصاصی و گواهی اس اس ال بر رتبه بندی موتور های جستجو تاثیر می گذارد:
در این مقاله سئو میخواهیم تاثیر گواهی ssl را در رنکینک گوگل بررسی کنیم.

برای گرفتن نتیجه بهتر در موتور های جستجو و آمدن به صفحه اول در صفحه نتایج جستجو گوگل در سال ٢٠١۶ ، سرعت سایت و استفاده از پروتکل https مهمترین فاکتور ها بودند. برایان دین از باکلینکو آزمایشی انجام داده است با ١ میلیون نتیجه گوگل برای تشخیص اینکه چه فاکتور هایی به وبسایت ها کمک میکنند تا در صفحه اول موتور های جستجوگر قرار گیرند و ما در اینجا قصد داریم به تحلیل ٢ مورد از این موارد بپردازیم :

١- ip ادرس اختصاصی و سرعت وبسایت

۲-گواهی ssl
١.چگونه ای پی ادرس اختصاصی بر رتبه ی سایت در موتور های جستجو تاثیر میگذارد.

هر شغل انلاینی از شرکت میزبانی(هاستینگ) استفاده میکند و بیشتر اوقات توجهی به این موضوع که چه نوع ip به شرکت میزبان (هاستینگ) اختصاص داده شده است ، چه این ای پی اختصاصی باشد و چه ای پی اشتراکی

دو نوع آی پی در شرکت های میزبانی وب (هاستینگ ها ) وجود دارند که عبارتند از :

آی پی اشتراکی : به این معنی است که تعداد زیادی از وبسایت ها از آن ip استفاده میکنند. سرور میزبان مشخص میکند که چه وبسایتی درخواست شده (اینکار از طریق ادرس یا همان URL انجام میگیرد ).
آی پی اختصاصی : به این معنی است که وبسایت آی پی مخصوص به خود را دارد. سعی در وارد شدن به سایت از طریق ادرس سایت یا همان URL و یا آی پی ، شما را به یک وبسایت مشخص میبرد. ضمنا ، بحث های زیادی حول این موضوع که ای پی اختصاصی برای سئو سایت و سوالهایی حول اینکه ایا ای پی اختصاصی رتبه وبسایت را بهتر میکند یا خیر وجود دارد.

در حقیقت ، آی پی اختصاصی سئو را بهتر نخواهد کرد ( به طور مستقیم ) اما سرعت بارگذاری وبسایت را افزایش میدهد که این ، خود معیار خوبی برای رتبه بندی سایت ها در موتور های جستجوگر google و bing در سال ٢٠١۶ میباشد.
خواندن این مطلب توصیه می شود ۵ روش استفاده از سئو محلی بدون فرضیه فیزیکی

پس ، ای پی اختصاصی منجر به افزایش سرعت سایت میشود که نتیجه ی ان سئو بهتر برای وبسایت شماست.
مزایای استفاده از گواهی ssl به شرح زیر است :

داشتن گواهی ssl اختصاصی برای خود : گوگل ، داشتن گواهی SSL را یک فاکتور برای وبسایت هایی قرار داده که به دنبال رتبه بهتر برای کلمات کلیدی در نتایج موتور جستجوگر گوگل قرار داده. مهندسین گوگل سیستمی طراحی کرده اند برای وارد کردن وبسایت با گواهی SSL و توجه به استفاده از HTTPS.
بهبود عملکرد و امنیت : برای وبسایت هایی که ترافیک زیادی نیاز دارند ، داشتن گواهی ssl یک شرط مهم است، از آنجا که آی پی اشتراکی توسط تعداد زیادی وبسایت استفاده میشود ، منجر به کرش شدن و مشکل دار شدن سرور و در نتیجه قطع شدن سرور و وبسایت است که این موضوع موجب میشود وبسایت شما از دسترس بازدیدکنندگان خارج شود که این مورد باعث کاهش سئو سایت میشود.

ssl و سئو
٢-چگونه گواهی SSL بر رتبه سایت تاثیر میگذارد ؟

گواهی SSL برای تجارت الکترونیک و هر شغل انلاینی که اطلاعات شخصی مشتریان را جمع اوری میکند لازم است. برای استفاده از گواهی SSL شما نیاز به ip اختصاصی و ثابت دارید.
گواهی SSL چیست ؟

گواهی SSL یک مورد امنیتی است که از اطلاعات خصوصی مورد استفاده در وبسایت محافظت میکند. گواهی SSL امنیت را برای کاربران فراهم میاورد و اعتماد را برای شغل ها با درصد ایکون قفل افزایش میدهد.

مزایای استفاده از گواهی SSL :

گواهی SSL فقط محدود به افزایش سئو نمیشود بلکه امنیت را برای صاحب وبسایت و اعتماد از طرف بازدیدکنندگان وبسایت یا مشتریان را فراهم می آورد.
خواندن این مطلب توصیه می شود آموزش افزونه سئو all in one seo

رتبه بهتر در گوگل : در ١ آوریل ٢٠١١ گوگل اعلام کرد که اطلاعات را وارد گواهی SSL موجود در سایت کنند و در ۶ اگوست ٢٠١۴ برای تامین امنیت کاربران وبسایت ها ، گوگل، HTTPS را به عنوان یک فاکتور برای رتبه بندی در موتور جستجو اعلام کرد.
گواهی ssl و سئو
گواهی ssl و سئو

امنیت :گواهی ssl از نام دامنه و ایمیل برای جلوگیری از سرقت محافظت میکند. به عنوان یک شاغل شما دوست ندارید کسی وبسایت شما را شبیه سازی کند تا اطلاعات شخصی شما را بدست آورد. اما با گواهی ssl این موضوع برای انها سخت خواهد بود.

پنهان سازی : استفاده از گواهی ssl در وبسایت شما اطلاعات مهم و حساس جمع شده از مشتریان شما را پنهان میکند تا فقط در اختیار شما باشد. اینترنت حاوی کامپیوترهای زیادی است و این میتواند موجب حفره امنیتی باشد. اما داشتن گواهی SSL باعث پنهان کردن اطلاعات تحت وب شما میشود.

اعتماد : با توجه به نظر سنجی انجام شده ، ٧٧٪‏ از بازدیدکنندگان وبسایت ها نگران این هستند که اطلاعات شخصی آنان میتواند موجب سوء استفاده به صورت انلاین قرار گیرد. استفاده از گواهی ssl موجب افزایش اعتماد به شغل شما با وجود ایکون قفل میگردد به طوری که ٢٩٪‏ قبل از هرگونه پرداخت و یا دادن اطلاعات مهم و حساس به دنبال ایکون قفل میگردند. طبیعی است افزایش اعتماد مشتریان به شما باعث افزایش فروش شما میشود.

نتیجه گیری : برای قرار گرفتن در صفحه اول نتایج جستجوی گوگل فاکتور های زیادی ملاک است. اما شما یک سرور اختصاصی برای میزبانی (و یا آی پی اختصاصی ) ، یک گواهی SSL برای امنیت و جلب اعتماد مشتریان و موتورهای جستجو نیاز دارید. انجام هریک از موارد بالا باید تاثیرات مثبتی در نتایج جستجو برای وبسایت شما داشته باشد.

منبع: ایران سئو سایت

تگ ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code