تماس : 021.66921684 - 09032127211

وسنه
وسنه - بک لینک - رپورتاژ آگهی » دسته‌بندی نشده » محتوا و استراتژی بازاریابی اینترنتی

محتوا و استراتژی بازاریابی اینترنتی

محتوا و استراتژی بازاریابی اینترنتی
محتوا، کلیدی برای استراتژی بازاریابی اینترنتی است. طبق آمار سایت Hubspot حدود ۴۷% از خریداران قبل از برقراری ارتباط مستقیم با کمپانی، با ۳ تا ۵ محتوا تعامل دارند. این یعنی چه؟ یعنی محتوا کلید هر استراتژی بازاریابی اینترنتی است. با داشتن روشی واضح برای تمامی ابعاد تولید محتوا، کسب و کار شما در تعامل و تبدیل مشتری های هدایت شونده به خریدار، در موقعیت بسیار قوی تری خواهد بود.

محتوا می تواند در هر مرحله از پروسه خرید، برای تعامل با مشتری های بالقوه استفاده شود. این مراحل به شکل زیر دسته بندی می شوند:

مرحله آگاهی: وقتی خریدار متوجه می شود مشکلی دارد که برای حل آن نیاز به کمک دارد.
مرحله رسیدگی: وقتی خریدار مطالعاتی انجام می دهد تا مشکلی که به آن برخورده است را حل کند.
مرحله تصمیم گیری: وقتی خریدار راه حل مناسب را برای حل مشکل انتخاب می کند.

در این مقاله می توانید انواع محتوای مورد استفاده در استراتژی بازاریابی اینترنتی را مشاهده کنید. شما می توانید با استفاده از این محتواها، در هر مرحله از پروسه خرید با خریداران ارتباط برقرار کنید.

بلاگ هایی که در آنها جستجوی کلمات کلیدی صورت گرفته است

بلاگ ها ابزار مهمی برای افزایش آگاهی با استفاده از تولید محتوا هستند. این مخاطب شاید هنوز برای خرید از شما آمادگی نداشته باشد، اما وقتی بخواهد خرید کند حتما شما را به خاطر خواهد آورد.

نقطه ضعف های مخاطب خود را بفهمید و بعد جستجوی عبارت کلیدی انجام دهید تا ببینید آنها چه عبارت هایی را جستجو می کنند. کلید موفقیت، آگاهی از موضوعات جذاب و تولید محتوا براساس قصد و نیت جستجوکننده ها است. برای مثال، ما به تازگی بلاگی درباره مزیت های کسب و کار PR ساختیم چون می دانستیم بازار هدف ما (مدیران اجرایی و متخصصین) خیلی به دنبال محتوایی هستند که به آنها کمک کند مزایای PR را متوجه شوند. به چالش هایی که در بازار خود با آنها رو به رو هستید فکر کنید و بر اساس عبارت هایی که جستجو می شود، موضوعاتی برای محتوای بلاگ خود انتخاب کنید.

این محتوا باید شامل عبارت های کلیدی هدف شما باشد اما فراموش نکنید که محتوای تولید شده باید به درد خواننده بخورد و از محتواهای دیگری که پیدا می شود بهتر باشد. محتوایی تولید کنید که کاربر با آن ارتباط برقرار کرده و شما را به خاطر بسپارد نه گوگل!

محتوای شرطی

اگر به دنبال جمع آوری مشتری های هدایت شونده هستید، به محتوای شرطی (یا gated content که برای نمایش متن کامل محتوا نیاز به اطلاعات کاربر دارد. مانند مطالب سایت نیوسئو) فکر کنید. وقتی می خواهید مشتری های هدایت شونده ابتدای قیف بازاریابی ( یعنی مشتری هایی که در مراحل آگاهی و رسیدگی از سفر خرید هستند ) را جمع آوری کنید، این محتوا به درد شما می خورد.

محتوای شرطی می تواند به اشکال گوناگونی باشد. مثل کتاب های الکترونیک، مقالات یا ویدئوهای توضیح دهنده.

محتوای شرطی خود باید سه ویژگی زیر را داشته باشد:

افراد را جذب کند- محتوای خود را برای جذب مخاطبی که می خواهید و به خدمات شما نیاز دارد هدفمند کنید.
بر روی یک نقطه ضعف متمرکز باشد- هرچه محتوای متمرکزتری داشته باشید، تعداد دانلود آن بیشتر خواهد شد.
به زیبایی طراحی شده باشد- محتوای شرطی باید کاربر پسند و جذاب باشد.

هر شکل محتوایی که انتخاب می کنید، مطمئن شوید که به مخاطب شما کمک می کند، به سوالات او پاسخ داده و تخصص شما را به او نشان می دهد.
منبع:نیوسو

تگ ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code