تماس : 021.66921684 - 09032127211

وسنه
وسنه - بک لینک - رپورتاژ آگهی » دسته‌بندی نشده » تاثیر اینفلوئنسر مارکتینگ بر بازاریابی برندهای ما

تاثیر اینفلوئنسر مارکتینگ بر بازاریابی برندهای ما

تاثیر اینفلوئنسر مارکتینگ بر بازاریابی برندهای ما
اینفلوئنسر مارکتینگ یا بازاریابی افراد تاثیرگذار یکی از روش های بازاریابی برندها می باشد. سرمایه گذاری برندها بر روی اینفلوئنسر مارکتینگ (influencer marketing) بدون توجه به نگرانی هایی که درباره فریب این افراد وجود دارد افزایش یافته است.

تحقیقات نشان می دهد که برندها هنوز جذب فریب اینفلوئنسرها و فالورهای فیک (فالورهایی که گاهی وجود واقعی ندارند و فقط صرفاً برای افزایش فالورهای یک پیج خریداری می شود تا تعداد فالورها افزایش پیدا کند) می­ شوند و سرمایه گذاری های خود را در این راه ادامه میدهند.

بسیاری مدیران برای بازاریابی برند خود برنامه ریزی کرده اند که در طی ۱۲ ماه آینده سرمایه گذاری خود را بر روی اینفلوئنسر مارکتینگ افزایش دهند و این در حالی است که نگرانی هایی درمورد شفاف نبودن کار این افراد و فالوئرهای فیک وجود دارد.

تحقیق جدید WFA نشان میدهد که در زمان تصمیم گیری برای آنکه برای شروع همکاری، کیفیت فالوور اولویت اول در لیست انتخاب برندها است و ۹۶% پاسخ دهندگان این فاکتور (کیفیت فالوورها) را یک فاکتور کاملا ضروری یا خیلی مهم می دانند.

این نتایج با بررسی ۳۴ شرکت و ۵۹ میلیارد دلار سرمایه گذاری در رسانه­ های جهانی و بازاریابی به دست آمده است و نگرانی­ هایی در رابطه با عدم وجود موقعیت تجاری، کاملاً مشهود است. ۷۱ درصد اعلام کرده ­اند که نحوه افشای روابط ضروری­ ترین و مهمترین بخش فرآیند انتخاب است.

با این وجود؛ این نگرانی،­ برندها را از سرمایه گذاری روی بازاریابی افراد تاثیرگذار باز نمی دارد و ۶۵% برندها سعی دارند سرمایه گذاری های خود را افزایش دهند. هدف اصلی سرمایه گذاری، بالا بردن آگاهی نسبت به برندها (۸۶%)، دستیابی به مخاطبین جدید (۷۴%)، و بهبود و پیشرفت حمایت از برند (۶۹%) می باشد.

نگرانی هایی در رابطه با فریب اینفلوئنسرها

اینفلوئنسر مارکتینگ,بازاریابی افراد تاثیرگذار,بازاریابی اینفلوئنسر

ماه گذشته Keith Weed، مدیر فروشگاه­های Unilever، موضوع فریب اینفلوئنسرها را در معرض توجه عمومی قرار داد و توضیح داد که چگونه شرکت­ ها می­توانند بر آن غلبه کنند.

Unilever با اینفلوئنسرهایی که فالور می­خرند، کار نخواهد کرد و قول داد که برندهایش فالور نخواهند خرید. همچنین اولویت، کار با شرکایی است که شفافیت در نحوه­ ی کار خود را افزایش ­دهند و رفتارهای حیله گرانه را در میان اکوسیستم دیجیتالی ریشه­ کن کنند.

در Cannes Lions، Weed دلیل اهمیت این موضوع را بیان کرد و گفت: “اگر مردم به تعداد فالورهایی که یک نفر در پیج خود دارد اعتماد نکنند، بازاریابی تضعیف می­شود و تحلیل میرود.” او بر اهمیت اعتماد تأکید کرد و اعلام کرد “اعتماد مهم­ترین قسمت برای بازاریابی و برند است. یک برند بدون اعتماد فقط یک محصول است و فرق بین این دو در اعتماد است.” او معتقد است که بدون چنین اعتمادی، تمام سیستم از هم می­پاشد.
منبع:نیوسو

تگ ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code