تماس : 021.66908665 - 09354758474

وسنه
وسنه - بک لینک - رپورتاژ آگهی » آموزش های طراحی سایت » آموزش رفع خطا سایت های تجارت الکترونیک

آموزش رفع خطا سایت های تجارت الکترونیک

آموزش رفع خطا در سایت های تجارت الکترونیک
در آموزش سئو سایت های تجارت الکترونیک، بررسی خطاهای سایت و دور نگه داشتن سایت از خطا، مبحث بسیار بااهمیتی است. چگونه سایت تجارت الکترونیک خود را از خطاها دور نگه داریم؟

از آنجا که سایت های تجارت الکترونیک صفحات زیادی دارند، با تشخیص مشکلات و خطاهای این صفحات می توان سئو سایت را به میزان زیادی ارتقاء داد. بیایید ببینیم شما برای دور نگه داشتن سایت تجارت الکترونیک خود از خطا، باید چکار کنیم. ما ابتدا با ابزارهای سئو شروع می کنیم و بعد چند پروسه جهت انجام این کار را به شما معرفی می کنیم.

ابزارهای بررسی و نظارت

ابزارهای بررسی و نظارت برای تشخیص خطاهای سئو ضروری هستند. من ابزارهای زیر را ضروری تلقی می کنم.

ScreamingFrog: به جرئت می توان گفت این ابزار یکی از بهترین SEO Spiderها (خزنده وب سایت نسخه دسکتاپ) است که برای اکثر کاربران در دسترس می باشد. شما به این ابزار، یا ابزاری مشابه نیاز دارید تا بتوانید اکثر خطاهایی که در این پست به آنها خواهیم پرداخت را رفع کنید.
Google Search Console: حتما برای دامنه خود در اینجا حساب کاربری باز کنید. چرا که با داشتن این حساب کاربری، شما از خطاهایی آگاه خواهید شد که خزنده ها الزاما نمی توانند آنها را پیدا کنند.
Google Analytics: برای آگاهی از کاهش غیرمنتظره ترافیک جستجوی طبیعی خود، به طور منظم آنالیتیکس (تحلیلگر) خود را بررسی کنید.

همچنین به شما پیشنهاد می کنم از این ابزارها استفاده کنید تا از مشکلات متعدد سئو سایت خود مطلع شوید:

W3C Validator: از این ابزار استفاده کنید و کد قالب های صفحه یا صفحه اصلی خود را تایید اعتبار کنید. اطمینان حاصل کنید که کد HTML شما معتبر است و موتورهای جستجو می توانند آن را به درستی بخوانند. از این ابزار برای اعتبارسنجی نقشه سایت های XML خود نیز استفاده کنید.
WebPageTest: از این ابزار برای بررسی سرعت بارگذاری صفحات خود استفاده کنید و ببینید کدام عناصر صفحه شما بیشترین نقش را در کاهش سرعت بارگذاری صفحه شما دارند.
MxToolBox DNS Check: با این ابزار می توانید مشکلات DNS سایت خود را پیدا کرده و با هاست خود درباره خطاهایی که پیدا می کنید صحبت کنید.
Pingdom: این ابزار بر روی Uptime سایت شما نظارت کرده و اگر سایت بارگذاری نشود یا مشکلاتی از این دست داشته باشد به شما اطلاع می دهد.
SSL Labs Test: اطمینان حاصل کنید که گواهی SSL شما به درستی کار می کند و مشکلی برایش به وجود نیامده است.

صفحات ۴۰۴ سایت

طبیعی است که صفحات ۴۰۴ به تجربه کاربری آسیب میزنند، اما خوب است بدانید این صفحات تاثیر منفی بر روی سئو نیز می گذارند. لینک هایی که کاربر را به صفحات ۴۰۴ ارجاع می دهند، چگالی خود را از دست می دهند.

برای تشخیص صفحات ۴۰۴، ابتدا سایت خود را با ScreamingFrog بررسی کنید. پس از اتمام بررسی، به قسمت Response Codes رفته و بعد گزینه (Client Error (4xx از منوی Filter را انتخاب کنید.

بررسی خطاهای سایت,تشخیص خطاهای سئو,رفع خطاهای سایت

حالا لیست به دست آمده را Export کنید.

این ها صفحات ۴۰۴ هستند که بیشترین اولویت را دارند. چرا که این صفحات، صفحات گمشده ای هستند که صفحات دیگر در سایت شما به آنها لینک داده اند.

برای هر صفحه، ببینید آیا جایگزین مناسبی می توانید برایش بیاورید یا خیر. اگر می توانید، باید در سایت خود جستجو انجام داده و تمامی ارجاعات به صفحه ۴۰۴ را با یک صفحه مناسب جایگزین کنید.

اگر جایگزین مناسبی پیدا نکردید، باید لینک های صفحه را حذف کنید تا بیش از این لینک های شکسته در سایت وجود نداشته باشد.

بعلاوه، باید صفحات گمشده را به صفحات جایگزینی که پیدا کرده اید ریدایرکت ۳۰۱ نمایید.

ریدایرکت ۳۰۱ را بدون به روز رسانی لینک ها نسازید. لینک هایی که از ریدایرکت های ۳۰۱ می گذرند مقداری از چگالی سئو خود را از دست می دهند و ریدایرکت ها بار اضافه بر روی سرورهای شما خواهند بود.

در مرحله بعد، شما باید صفحات ۴۰۴ با اولیت کمتر را شناسایی کنید. این صفحات، صفحات گمشده ای هستند که شما از صفحات خود به آنها لینک نمی دهید، اما سایت های دیگر به این صفحات لینک می دهند. این مسئله می تواند نتیجه صفحات قدیمی باشد که شما حذف کرده اید، یا می تواند به این دلیل باشد که سایت هایی که به شما لینک داده اند، از URL اشتباهی استفاده کرده اند.

می توانید با مراجعه به Google Search Console، رفتن به قسمت Crawl Errors و بعد انتخاب Crawl در نوار navigation سمت چپ، این صفحات را پیدا کنید.

سایت تجارت الکترونیکی,سایت های تجارت الکترونیک

بر روی گزینه Not Found کلیک کرده و صفحات ۴۰۴ خود را استخراج کنید.

صفحات ۴۰۴ تکراری که قبلا با ScreamingFrog پیدا کرده اید را از نظر بگذرانید. حالا ببینید آیا برای این صفحات، جایگزین مناسبی وجود دارد؟ اگر بله، ریدایرکت ۳۰۱ تنظیم کنید تا به کاربران صفحه مناسب فرستاده شود.

هیچوقت برای راحتی خودتان، تمامی بازدیدکننده های صفحات گمشده را به صفحه اصلی هدایت نکنید. به این کار می گویند ۴۰۴ نرم (Soft 404). گوگل این ریدایرکت ها را دوست ندارد. در قسمت بعدی به این موضوع خواهیم پرداخت.

۴۰۴ های نرم (Soft 404s)

یک صفحه ۴۰۴ نرم، صفحه ای گمشده است که برای گوگل به شکل ۴۰۴ نشان داده نمی شود. گوگل صراحتا شما را از داشتن صفحات ۴۰۴ نرم منع می کند. این صفحات دو نوع هستند:

صفحاتی با عنوان “این صفحه یافت نشد” که برای کاربران به شکل صفحات ۴۰۴ نشان داده می شوند اما برای موتورهای جستجو، success code (کد ۲۰۰) ارسال می کنند تا آن را ایندکس کنند.
ریدایرکت های ۳۰۱ یا ۳۰۲ به صفحات غیرمرتبطی مثل صفحه اصلی. ریدایرکت باید کاربران را به محل جدید صفحه بفرستد، نه صفحه غیرمرتبطی که آنها را ناامید کند.

تعداد زیادی از صفحات این دو مدل، چگالی شما را برای موتورهای جستجو کاهش می دهد.

می توانید صفحات Soft 404 را در کنسول جستجوی گوگل (Google Search Console) و در بخش Crawl Errors پیدا کنید.

برای حل مشکل صفحات ۴۰۴ نرم، می توانید:

سیاست خود را مبنی بر ریدایرکت و هدایت تمامی بازدیدکننده های صفحات گمشده به صفحه اصلی، حذف کنید.
اطمینان حاصل کنید که صفحات گمشده شما کد وضعیت ۴۰۴ را به درستی نشان می دهند.
اگر جایگزین مناسبی در دسترس دارید، ریدایرکت خاصی برای صفحه بسازید.
صفحه را بازسازی کنید تا دیگر صفحه گمشده نباشد. اگر نمی دانید که قبلا چه محتوایی در این URL بوده است، می توانید از ابزار Wayback Machine استفاده کرده و ببینید قبلا چه چیزی در این صفحه بوده است، البته اگر قبلا این صفحه بررسی (Crawl) شده است.
اگر هیچ جایگزین مناسبی برای این صفحه وجود ندارد، بگذارید کد وضعیت ۴۰۴ نشان داده شود. اما اطمینان حاصل کنید که از هیچ کجای سایت خود به این صفحه لینک نداده اید.

برای آنکه PageRank به دست بیاورید، به شکل حریصانه ریدایرکت نسازید. چون در این صورت این پیام را به نتایج جستجو می دهید که ریدایرکت های ۳۰۱ شما بی اثر شده و صفحات ۴۰۴ دیده می شوند.
منبع:نیوسو

تگ ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code