تماس : 021.66921684 - 09032127211

وسنه
وسنه - بک لینک - رپورتاژ آگهی » آموزش های سئو » آشنایی با انواع سرور های ابری CLOUD

آشنایی با انواع سرور های ابری CLOUD

آشنایی با انواع سرور های ابری CLOUD

خب اگر شما از علاقمندان به مباحث سرور و هاستینگ

هستید احتمالا نام سرور های ابری یا Cloud Server را زیاد شنیده اید. در این بخش به معرفی انواع این سرور ها یا زیر ساخت ها میپردازیم با وب نگاران پارسه همراه باشید.
آشنایی با انواع سرور های ابری CLOUD
Hybrid Cloud :

ترکیبی از دو یا چند ابر (خصوصی ، جامع یا عمومی) که نهاد مجزا اما به هم متصل باقی می ماند و مزایای مدل های مختلف را ارئه می دهد.ابر ترکیبی را می توان قابلیت اتصال به اشتراک مکانی ، مدیریت خدمات اختصاص داده شده با منابع ابری تعریف کرد. مدل تخصصی ابر آمیخته، که در بالای سخت افزار ناهمگن ساخته شده است “ابر ترکیبی Cross-platform ” نامیده می شود. یک ابر ترکیبی Cross-platform معمولا توسط یک معماری CPU مختلفی طراحی شده است ، برای مثال ARM ، X86-64 و undermeath . کاربران می توانند برنامه های کاربردی خود را گسترش دهند بدون آنکه از سخت افزار ابر اطلاعی داشته باشند.
آشنایی با انواع سرور های ابری CLOUD
Gartner ، یک سرویس ابری ترکیبی به عنوان یک سرویس محاسبات ابری است که از خدمات خصوصی، عمومی و ابر جامعه تشکیل شده است ، از ارائه دهندگان خدمات مختلف تعریف می کند.سرویس ترکیبی ابری را نمی توان به طور دقیق در یکی از مرز های تعریف شده برای ابر خصوصی ، عمومی یا ابر جامعه قرار داد.

Public Cloud:

ابری به نام “ابرهای عمومی” نیز وجود دارد ، زمانی که خدمات بر روی یک شبکه است و برای استفاده عموم باز است. این خدمات ابری ممکن است آزاد باشد.از لحاظ فنی و معماری ممکن است کم و یا هیچ تفاوتی با ابر خصوصی داشته باشد ، اما با این حال در نظر گرفتن امنیت ممکن است تاثیر قابل ملاحظه ای برای خدمات ( برنامه های کاربردی ، ذخیره سازی و دیگر منابع ) بگذارد. به طور کلی ، ارائه دهندگان خدمات ابر عمومی مانند آمازون AWS ، مایکروسافت و گوگل دسترسی ابر عمومی خود را از طریق اینترنت راه اندازی کرده اند. AWS و مایکروسافت خدمات ارائه سرویس مستقیم به نام “اتصال مستقیم AWS” و “Azure ExpressRoute” به طوری که اتصال هایی که تیاز به خرید مشتریان و یا نیاز به نقطه خصوصی اتصال دارد را توسط ارائه دهنده ابر پیشنهاد می دهد.
آشنایی با انواع سرور های ابری CLOUD
Private Cloud:

ابر خصوصی زیرساخت های ابر صرفا برای یک سازمان مورد استفاده قرار می گیرد ، طوری که به صورت داخلی یا شخص سومی مدیریت شده و به صورت داخلی و یا خارجی میزبانی شده است. انجام یک پروژه ابر خصوصی نیاز به یک سطح قابل توجهی و درجه تعامل برای مجازی سازی محیط کسب و کار، و نیاز به ارزیابی مجدد سازمان به تصمیم گیری در مورد منابع موجود دارد.وقتی این پروژه درست انجام شود ، می تواند کسب و کار آن را بهبود ببخشد ، اما در هر گام این پروژه مسائل امنیتی است که باید برای جلوگیری از آسیب پذیری های جدی ، رسیدگی شود. دیتا سنتر های شخصی به طور کلی هزینه های خود را دارند. آنها یک ردپای قابل تشخیص دارند ، یک فضای فیزیکی مشخص ، سخت افزار ، کنترل محیط زیست و … که اساسا با این مدل اقتصادی باعث می شود یک مفهوم جذاب به عنوان محاسبات ابری خصوصی خود را نشان دهد.
آشنایی با انواع سرور های ابری CLOUD

منبع:server.ir

تگ ها : ، ، ،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code